banner203

banner250

New York'ta Mevlid-i Nebi sevinci

New York’un Long Island bölgesinde bulunan Mevlana Camiinde “Mevlid-i Nebi Haftası” programı düzenlendi.

ABD 18.11.2019, 12:19
New York'ta Mevlid-i Nebi sevinci
© Diyanet Haber

Programda, Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları  Genel Müdürü Akif Pusmaz tarafından “Peygamberimiz ve Aile” konulu bir konferans verildi.

New York Din Hizmetleri Ateşesi Sinan Dedeler ile civar camilerden din görevlilerinin Kur’an ziyafeti verdiği programa, bölgede yaşayan Türk vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 

Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Akif Pusmaz, “İçerisinde yaşamakta olduğumuz yüzyılda küreselleşmeyle birlikte ne yazık ki maneviyat ve insanlık da tüketime sunulmuştur. Tüketime bir meta gibi konu olan insan, küreselleşmeyle birlikte ait olduğu kültür ve toplumun değerlerinden taviz vermeye hatta kopma noktasına getirilmiştir. İşte bu küresel savrulmalar karşısında aile yapısının önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Bizler aileyi toplumun nüvesi, kilit taşı ve mayası olarak gören bir medeniyetin mensuplarıyız. Güçlü bir ülke, millet ve huzurlu bir toplum olabilmenin öncelikli şartı güçlü bir aile birliğine sahip olmaktan geçer. Aile millet varlığımızın temelidir, asli dayanağıdır. Bu sebeple milletimizi tarih sahnesinde sürekli kılacak müessese aile müessesesidir.” dedi.

Konferans sonunda, Mevlid-i Nebi Programına katılanlara çeşitli hediyeler ve İslam ilmihali ile birlikte dua kitabı dağıtıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)